Psikoloji Bodrum - Bihter Merey
Uzman Klinik Psikolog Bihter MEREY. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde ÖSYM tam bursuyla kazandığı lisans eğitimine başlamıştır.2007 yılında fakülte üçüncülüğüyle mezuniyetinin ardından; kazandığı başarı bursuyla yine Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.2010 yılında Avusturya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Türkiye örneklem gruplarıyla kaygı üzerine çalıştığı teziyle birlikte yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Alanındaki yetkin isimlerden, Kognitif Davranışçı Terapi(CBT) ve Şema Terapi eğitimlerini alarak psikoterapist olmaya hak kazanmıştır. Bu alanlardaki süpervizyon çalışmaları da halen sürmektedir. Davranış Bilimleri Enstitüsü, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sandoz İlaç, çeşitli anaokulları ve klinik deneyimleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, uzun süre İş Psikolojisi danışmanlığı yapmıştır.
bodrum psikolog, psikolog bodrum, psikolog, psikiyatri, psikiyatrist, terapi, terapist, bodrum, psikolog bodrum, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kaygı, Depresyon, Panik Atak, Sosyal Fobi, Özgüven problemleri, Benlik Algısı, İlişki ve İletişim Sorunları, Çift Terapisi, Boşanma Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Stres, Performans Kaygısı, Performans Geliştirme, Motivasyon, Travmatik yaşantılar, Öfke Problemleri, Yetersizlik ve Değersizlik hisleri, Yalnızlık, ait hissetmeme, İletişim Problemleri, Yeme Bozuklukları, Korku, Fobi, Mindfulness, Ergenlik Döneminde Karşılaşılan Sıkıntılar, Ergen Psikoterapisi, Kişisel Gelişim ve Danışmanlık, İş ve Çalışan Psikolojisi, Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık, İngilizce Psikoterapi, English Psychotherapy, Online Psikoterapi, CBT,Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR, MBCT, Mindfulness Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness uygulayıcısı, Gottman Çift Terapisi, SPI,Sensorimotor Psikoterapi, MBR, Mind Body Reset, ACT
18142
page-template-default,page,page-id-18142,bridge-core-3.0.5,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6,elementor-page elementor-page-18142
"Bihter Merey" Kimdir?

2003 yılında Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra; aynı yıl Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ÖSYM tam bursuyla kazandığı lisans eğitimine başlamıştır.2007 yılında fakülte üçüncülüğüyle mezuniyetinin ardından; kazandığı başarı bursuyla yine Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.


2010 yılında Avusturya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Türkiye örneklem gruplarıyla kaygı üzerine çalıştığı teziyle birlikte yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.Davranış Bilimleri Enstitüsü, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sandoz İlaç, çeşitli anaokulları ve klinik deneyimleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, uzun süre İş Psikolojisi danışmanlığı yapmıştır. Sinaji Wellbeing Resort Bodrum’da Zihin ve Beden Odaklı Türkçe ve İngilizce bireysel danışmanlık ve seminer çalışmalarında bulunmuştur.


Uluslararası akreditasyonu bulunan CBT, Bilişsel Davranışçı Terapi uygulayıcısıdır, süpervizyon sürecini tamamlamıştır.


Aynı şekilde uluslar arası akreditasyonu bulunan ISST onaylı Şema Terapi uygulayıcısıdır, süpervizyon sürecini tamamlamıştır.


Yine Avrupa akreditasyonlu EMDR ileri düzey uygulayıcısıdır, süpervizyon sürecini tamamlamıştır.


Uluslararası geçerliliği olan MBCT, Mindfulness Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi ve Mindfulness uygulayıcısıdır.


Amerika’dan akredite Gottman Çift Terapisi ileri düzey uygulayıcısıdır.


Uluslarası geçerlilikte SPI Sensorimotor Psikoterapi, MBR Mind Body Reset ve ACT uygulayıcısıdır.


İleri düzey Yeme Bozukluğu Tedavisi eğitimlerini tamamlamıştır, Sanat Terapisi ve Çözüm Odaklı Terapi uygulayıcısıdır.


Bireysel Yetişkin ve Genç, Çift ve Aile alanlarında çalışmalarını Türkçe ve İngilizce olarak sürdürmektedir. Aynı zamanda kurumsal alanda, iş psikolojisi ve yönetici danışmanlığı yapmakta ve eğitimler vermektedir.


15 yıllık mesleki deneyimiyle, şu anda kendi danışmanlık merkezi olan Psikoloji Bodrum®’da çalışmalarını sürdürmekte, çeşitli kurumlarda danışmanlık desteği vermektedir.